AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejskie Przywitanie Lata

 

Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu już po raz czwarty mają przyjemność zaprosić na Miejskie Przywitanie Lata, które odbędzie się na nowotarskim Rynku dokładnie w dniu zakończenia roku szkolnego - w piątek 22 czerwca 2018, a przyświecać mu będzie – jak większości wydarzeń jubileuszowego roku – 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, imprezę rozpocznie propozycja dla najmłodszych – o godz. 17:00 na scenie nowotarskiego rynku będzie miał miejsce dynamiczny, przebojowy i pełen pozytywnej energii koncert dla dzieci w wykonaniu Sióstr WAJS i Zespołu tanecznego STONOGA, którzy zapewnią kolorowe, muzyczne, interaktywne widowisko oraz świetną zabawę dla całych rodzin!


O godz. 18:00 przewidziany jest koncert zespołu CDN z dziećmi, a o godz.19:00 na scenę wkroczy nasz rodzimy, dobrze wszystkim znany i lubiany New Market Jazz Band, który nowoorleańskimi dźwiękami wprowadzi publiczność w główną, wieczorną część koncertu.
Pierwszą z dużych gwiazd tego wieczoru będzie żywiołowy zespół Łąki Łan, który pojawi się na scenie o godz. 20:00. Słynąca z niezwykle energetycznych i widowiskowych koncertów, oryginalnych kostiumów, niepowtarzalnego, rockowo-elektronicznego brzmienia i performance'u scenicznego grupa muzyków ma na swoim koncie występy na znakomitych festiwalach: Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Przystanek Woodstock, w Tbilisi, czy Jarocinie. W listopadzie 2016 ukazała się ich czwarta płyta "Syntonia", nominowana do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”. Znakiem rozpoznawczym zespołu Łąki Łan jest fakt, że muzycy występują w kostiumach tematycznie związanych z owadami zamieszkującymi łąki. Urząd Miasta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zespołu, organizuje dla publiczności konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie!


Głównym wydarzeniem tegorocznego Przywitania Lata będzie trzygodzinny Koncert Wolności – Another Pink Floyd Tribute Show, którego początek zaplanowano na godz. 22:00. Dla potrzeb tego dużego, multimedialnego widowiska z pokazami laserów i efektami specjalnymi,na czas trwania show wygaszony zostanie rynek. W nastrojowej, efektownej scenerii, coverowy zespół zaprezentuje największe przeboje legendarnej grupy Pink Floyd. To niepowtarzalna okazja, by na nowotarskim rynku usłyszeć na żywo słynne "Shine On You Crazy Diamond", "Wish You Were Here", czy "Another Brick In The Wall". Majestatyczne i poruszające do głębi kompozycje wraz z widowiskową oprawą będą wyjątkową atrakcją nie tylko dla fanów Floydów, a także niezapomnianym, godnym uczczeniem stu lat wolności.