AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czerwcowa Kulturalna Stolica Podhala

Przegląd szczególnie polecanych wydarzeń kulturalnych rozpoczynamy Cyrkowym Dniem Dziecka, który już 2 czerwca (sobota) w godz.11.00-18.00 w Parku Miejskim (ul. Parkowa). Będą dla was: magik, weseli Siłacz i Krasonludek, szczudlarze, Michal Cvoliga z jego maskotkami i Fryckiem na czele, a także cyrkowi nauczyciele.Nie zabraknie pokazu psich umiejętności – agility, ogromnych baniek mydlanych i Cyrkowej gry miejskiej, która pozwoli dołączyć do grupy cyrkowej. Dodatkowo na scenie bogaty program występów tanecznych, muzycznych i nie tylko, a na terenie imprezy dmuchańce, park linowy, tyrolka, strzelnica, stoiska plastyczne dla najmłodszych, konkurs edukacyjno-historyczny i liczne zabawy. Atrakcje bezpłatne.

 A na Dzień Dziecka z Miejską Biblioteką Publiczną w Nowym Targu zapraszamy 6 czerwca (środa) o godz.9.00 do sali widowiskowej MOK (al. Tysiąclecia 37), gdzie odbędzie się spotkanie „Śpiewająca Biblioteka”, czyli spotkanie z Edytą Zarębską – autorką bajek i powieści dla dzieci, laureatką nagrody im. Astrid Lindgren; oraz z Robertem Zarębskim – muzykiem i animatorem.  Zapraszamy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Spotkanie pozwoli dzieciom przyjrzeć się bibliotece poprzez wspólne czytanie, rysowanie, śpiewanie a także wysłuchać opowieści o tym ciekawym miejscu.

W czerwcu także święto wszystkich nowotarskich studentów, bowiem 7 czerwca (czwartek) w godz.15.00-23.30 na nowotarskim Rynku Juwenalia Podhalańskie. W programie najpierw przejście kolorowego korowodu z Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu (ul. Kokoszków), przemówienia władz Uczelni, miasta Nowego Targu i starostwa Powiatowego w Nowym Targu, a potem wybory Najśwarniejszej Studentki i Najśwarniejszego Studenta PPWSZ, występ uczelnianego zespołu góralskiego Młode Podhale, prezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oraz popołudniowo-wieczorny cykl koncertów muzycznych. Szczegóły na osobnych plakatach. Wstęp wolny.

Już 9 czerwca (sobota) o godz. 18.00 w Sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12) koncert jazzowy „Z ziemi włoskiej do Polski”. Wystąpią dla Państwa: młody pianista Dominik Prusinowski, gitarzysta i kompozytor Maurizio di Paola, nasz nowotarski zespół New Market Jazz Band oraz międzynarodowy zespół: Fabbio Fenucci – gitara, John B. Arnold – perkusja, Adam Pierończyk – saksofon sopranowy oraz Mateusz Szewczyk – kontrabas, gitara basowa. Zapowiada się prawdziwa gratka muzyczna dla melomanów jazzu, ale nie tylko. Wstęp wolny.

Niepowtarzalne wydarzenie 17 czerwca (niedziela) o godz. 19.00 na Sali widowiskowej MOK (al. Tysiąclecia 37), bowiem wówczas już Pierwsza Setka, czyli Setny Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu z udziałem nowotarskich artystów. Dla fanów teatru i nie tylko rzecz obowiązkowa. Wstęp wolny.

22 czerwca (piątek) w godz. 17.00 – 3.00 na rozpoczęcie wakacji kolejna edycja Miejskiego „Przywitania Lata”, czyli koncertowego popołudnia i wieczoru na nowotarskim Rynku dla wszystkich mieszkańców i turystów. Wystąpią dla Państwa m.in. New Market Jazz Band – nowotarski zespół dixielandowy; Łąki Łan – zespół łączący rock, funk i muzykę elektroniczną, a sam określający swoją muzykę jako „przytup z wybuchami”; oraz Pink Floyd Tribute Show, czyli muzyka prawdziwej, niezapomnianej legendy rocka. Wstęp wolny.

W wieczór i noc świętojańską 23 czerwca (sobota) od godz.16.00 zapraszamy do Parku Miejskiego, gdzie Związek Podhalan przygotował Sobótki Nowotarskie. Jedyny taki wieczór w góralskim wydaniu tylko u nas Nowym Targu, a będą występy artystyczne, dużo folkloru i dobrego jedzenia. Wstęp wolny.

Na koniec czerwca jak co roku zapraszamy na „wyprawę w góry”, czyli kolejną, w tym roku już 38. edycję Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski”. Na początek o godz.13.00 wernisaż fotografii Przemysława Kruka, laureata zeszłorocznej edycji w Galerii Jatki (ul. Kościuszki 4), a następnie o godz.15.00 wernisaż wystawy pokonkursowej XXXVIII MKF im. Jana Sunderlanda i wręczenie nagród już nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Niesamowite zdjęcia gór z całego świata gwarantowane. Wystawa będzie prezentowana w holu MOK przez cały lipiec i sierpień. Wstęp wolny.

t.szlaga


grafika: g.wolski