AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

KULTURALNA STOLICA PODHALA - MARZEC 2018

 

W marcu jak w garncu…także w kulturze, czyli tym razem polecamy Państwu bardzo różne wydarzenia kulturalne.

 

 

 

„Na początek już 3 marca (sobota) o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym  Targu (al. Tysiąclecia 37) wernisaż wystawy „II Wystawa Modeli Redukcyjnych.Modelarstwo z historią w tle”. Wystawa jest adresowana nie tylko do pasjonatów modelarstwa, ale do wszystkich interesujących się wojskowością, historią, techniką i światem w miniaturze, a także światem inspirowanym książkami, filmami i grami sci-fi oraz fantasy. Wystawa do obejrzenia do końca marca w holu MOK. Wstęp wolny.

Z kolej 5 marca (poniedziałek) w godz.9.00-17.00 w nowotarskim MOKu już 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Eliminacje dla powiatów nowotarskiego i zakopiańskiego. Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. A prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskim, „wywiedzione ze słowa”, teatru jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Uwaga obowiązują zgłoszenia.

W dniu 10 marca (sobota) o godz.18.00 w nowotarskim MOKu Premiera Misterium Męki Pańskiej 2018 pt. "Spojrzenie Jezusa", reżyseria Piotr Piecha, scenariusz ks. Marcin Napora. To bez wątpienia dobre przygotowanie do nadchodzącej Wielkanocy. Kolejne przedstawienia w dniach 11, 17 i 18 marca o godz.15.00 i 18.00. Bezpłatne wejściówki można zamawiać w Parafii Jana Pawła II w Nowym Targu (ul. Szaflarska 160), tel. 18 266 76 55.

Zapraszamy także na spotkania z filmami dla dzieci w dniach 22 i 23 marca (czwartek i piątek) o 15.00 do nowotarskiego MOKu. To spotkanie z najlepszymi i często najnowszymi animacjami dla dzieci i całych rodzin. Wstęp wolny.

Na koniec 22 marca (czwartek) o godz.17.00 kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Tym razem chętni lektur książkowych i wiedzy o literaturze podejmą temat "Wokół Haiku". Wstęp wolny.