Kulturalna Stolica Podhala w Nowym Roku

Czas po Świętach i w Nowym Roku to czas kolędowania, zatem aż trzy takie propozycje dla Państwa: 2 stycznia (wtorek) o godz.19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) „Kolędo-Landia” Spektakl muzyczny Stanisława Apostoła, wstęp wolny; następnie 25 stycznia (czwartek) o godz. 19.00 w MOKu Kolędy Rodziny Cudzichów, czyli jedyna taka muzyczna, kolędująca rodzina, bilety 20zł (w dniu koncertu 30zł); na koniec 31 stycznia (środa) o godz.14.00 w MOKu Koncert Kolęd w wykonaniu dzieci z nowotarskich Przedszkoli, tu nie musimy dodatkowo zachęcać Rodziców, Dziadków i rodzin naszych nowotarskich przedszkolaków, wstęp wolny.

Z kolei 5 stycznia (piątek) o godz.18.00 w nowotarskim MOKu Noworoczny Koncert Galowy „Najpiękniejsze Walce Świata”. Będzie można poczuć się jak w Wiedniu słuchając i oglądając występ Yuliyi Ponomar – sopran (Ukraina), Leszka Świdzińskiego – tenor (Polska) oraz Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko. O scenariusz i prowadzenie zadba Jolanta Suder. W programie m.in.: kompozycje D.Szostakowicza, A.Chaczaturiana, P.Czajkowskiego, Ch.Gounoda, J.Straussa, W.Kazaneckiego, W.Kilara i in. Bilety 120 zł.

W Święto Trzech Króli 6 stycznia (sobota) w godz.16.00-20.00 zapraszamy na Noworoczny Hokejowy Mecz Charytatywny na boisko przy Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu (Pl. Evry 3), gdzie Stowarzyszenie Winter Classic zaprasza na mecz hokejowy (o godz.18.00), a wcześniej i później cała moc atrakcji: koncerty muzyczne, pokaz sztucznych ogni, catering, licytacje, ognisko, skutery, GOPR. Wstęp wolny.

Na Koncert Galowy Laureatów dziecięco-młodzieżowego Festiwalu-Konkursu Intershow 2018 zapraszamy w dniu 8 stycznia (poniedziałek) w godz.16.30-19.00 do nowotarskiego MOKu. Nie zabraknie występów muzycznych solistów i zespołów, wystąpień instrumentalistów i rewelacyjnych układów tanecznych. Wstęp wolny.

A kolejny już 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 14 stycznia (niedziela) w godz.14.00-20.00 w MOK. Przygotowany program ucieszy małych i dużych – będą występy muzyczne i taneczne, spektakl teatralny, występy górali, stoiska organizacji i firm w holu MOK oraz tradycyjna licytacja. Wstęp wolny.

Na koniec wydarzenie teatralne. Teatr Sporadyczny działający przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu zaprasza 21 stycznia (niedziela) o godz.18.00 do nowotarskiego MOKu na premierę spektaklu „Matka Słowa. Misterium Maryjne”. Wstęp wolny.