AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gogodzy Ganski

Zapraszamy na koncert ukraińskiego zespołu Gogodzy Ganski. 26.10 na sali widowiskowej o godz 19:00. Bilety: 10 zł.

 

 

 

 

 

 

Gogodzy Ganski to nowy projekt byłych członków ukraińskiej Perkałaby. Ich muzyka to tradycyjne huculskie melodie Karpat z domieszką reggae, ska, folku, muzyki klezmerskiej oraz punka.
Niebywały, poruszający i energetyczny styl wokalisty Fedota połączony z huculskimi cymbałami, klezmerskim klarnetem, mocnym basem i perkusją wyznaczającą takt na „dvisti dvacet”, tworzą razem hucul-punk-kabaret.

Koniecznie trzeba to usłyszeć i zobaczyć na żywo!

Obecnie zespół tworzą : Sasza Hridin - gitara basowa, Ihor Zrajko – klarnet, Kolia Markiw –gitara i wokal ,Olena Hridin - Drymba ,wokal , Aleksander Tueszyn - perkusja

Muzycy przez 17 lat grali w jednym z najpopularniejszych ukraińskich zespołów - jakim jest Perkałaba. Odwiedzili z występami wiele krajów Europy, grając na największych festiwalach m.in. w Holandii, Austrii, Niemczech i we Francji .
Obecnie muzycy Gogodzy Gański postanowili zaprezentować kulturę wschodniej Ukrainy w nowych ciekawych świeżych aranżacjach, oczywiście w oparciu o rodzimy folk karpacki. Zespół nagrał i wydal album, na którym znajduje się 13 piosenek. W Polsce zespół wystąpił mi. in. w Jarosławiu, Przemyślu, Krakowie i Warszawie.

GOGODZY GANSKI - hucul,folk klezmer - Iwanofrankowsk

https://www.youtube.com/watch?v=ihsSQjDhuDM

https://www.youtube.com/watch?v=7fdmGCqLlA8

https://www.youtube.com/watch?v=FYGvFpyz9b8

https://www.youtube.com/watch?v=jk2LOc-RwkA