Światowy Tydzień Zwierząt 2017

Skoro początek października zatem kolejny Światowy Tydzień Zwierząt, który organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu wraz z Partnerami.

Tradycyjnie zapraszamy klasy szkolne na spotkania z ekspertami w dniu 4 października (środa) w godz.9.00-11.00, którymi będą Anna Szeliga – lekarz weterynarii, Daniel Urbaniak – ekspert od sów, Roman Latoń – leśniczy oraz Jan i Jerzy Salawa – psi trenerzy. Później 7 października (sobota) w godz.8.00-15.00 zapraszamy na Dzień Otwarty Schroniska (ul. Kokoszków 101) i szczególnie w ten dzień (ale nie tylko) zachęcamy do adopcji psów. Popołudniu o godz.16.45 zapraszamy przed Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu gdzie odbędzie się nabożeństwo z udziałem zwierząt – prosimy o zabranie własnych psów, kotów, rybek, chomików…Dlaczego tak? Wszak Św. Franciszek z Asyżu był wielkim przyjacielem zwierząt. I pamiętajmy zwierzętom pomagajmy przez cały rok.

Szczegóły:
4 października (środa) godz. 9.00 – 11.00
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, al. Tysiąclecia 37
Spotkania klas z ekspertami dla klas I – III: Anna Szeliga – lekarz weterynarii, Daniel Urbaniak – świat Sów; Roman Latoń – leśniczy; Jan i Jerzy Salawa – psi trenerzy;
Wstęp wolny – zapisy (ilość klas ograniczona). Akcja „Psia miska dla schroniska”

7 października (sobota) godz. 8.00–15.00
Schronisko w Nowym Targu, ul. Kokoszków 101, tel. 18 4488433, www.pieski.nowytarg.pl
Dzień Otwarty Schroniska: bezpłatna adopcja psów; dodatkowe prezenty: pojemnik do sprzątania po pupilu; zapoznanie się z rytmem życia schroniska