AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Narodowe Czytanie w Nowym Targu

Już w niedzielę 3 września o godz. 12.00 na scenie nowotarskiego Rynku odbędzie się wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie.

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tej edycji to właśnie Wesele Wyspiańskiego zebrało najwięcej głosów, pokonując tym samym  Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, Pamiątki Soplicy Henryka Rzewuskiego i Bieniowskiego Juliusza Słowackiego .

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Tagu podobnie jak w poprzednich latach przyłączyła się do akcji Narodowe Czytanie, jednak tym razem wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Targu przygotowała dla Państwa coś szczególnego. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa. W bohaterów dramatu Wyspiańskiego wcielą się m.in. Burmistrz Grzegorz Watycha, Bolesław Bara,  Krzysztof Łapsa, Urszula Starzyk, Zofia Sokołowska, Tomasz Zieliński, Mirosław Spera. Nietypowe jest  również miejsce, spotykamy się na scenie nowotarskiego rynku, jest więc możliwość abyście Państwo dołączyli do nas i razem z Nami spędzili to niedzielne popołudnie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Warto usłyszeć jak brzmi jeden z najwybitniejszych polskich utworów w nowej i zupełnie nieznanej odsłonie.