Uwalniamy książki – Biblioteka na Jarmarku Podhalańskim

W dniach od 18 do 20 sierpnia podczas Jarmarku Podhalańskiego na stoisku naszej biblioteki będzie można „uwolnić książki”.

Uwalnianie książek czyli Bookcrossing to ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa,  biblioteka bez regałów i kart bibliotecznych.

Idea bookcrossingu narodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objęła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. ciesząc się coraz większą popularnością.

O co chodzi w bookcrossingu – o to aby książka żyła, a nie stała martwa na półce.

Bookcrossing to zostawianie książek w miejscach publicznych - parkach, kawiarniach, pociągu itp.

lub w miejscach specjalnie do tego celu przygotowanych – po to, aby każdy mógł je przeczytać

i przekazać dalej.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy maja ochotę uwolnić swoje książki.

Przynieście je do nas, wymieńcie na inne, przeczytajcie i przekażcie dalej.

Czekamy na was;

18-20 sierpnia 2017 r.