Niedziela w Altanie - Tomasz Drabina. INSPIRACJE

GALERIA ZDJĘĆ

Już w najbliższą niedzielę 9 lipca o godz.17.00 rozpoczynamy nowy cykl „Niedziela w Altanie”, czyli niedzielne spotkania muzyczne w Altanie w Parku Miejskim (ul. Parkowa). Na początek wystąpi dla Państwa akordeonista Tomasz Drabina z koncertem „INSPIRACJE”. Wstęp wolny. To program z argentyńskimi i polskimi tangami, paryskimi walczykami, melodiami etnicznymi z Bałkanów i Karpat oraz muzyką filmową. Repertuar, budowany w oparciu o powyższe gatunki literatury akordeonowej, wzbogacany jest kompozycjami Tomasza Drabiny.

Tomasz Drabina

Akordeonista, kompozytor, pedagog. Absolwent klasy akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureat licznych konkursów i festiwali oraz stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie. Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie.