Alicja Kaleta "Poszukiwania" (zdjęcia)

"W czwartek, 11 maja, w Galerii 28 MOK w Nowym Targu otworzyliśmy wystawę prac malarskich i rysunkowych pani Alicji Kaleta. W wernisażu, oprócz Autorki, uczestniczyła p. Monika Krawczyk, trenerka psów terapeutycznych, wraz z psem Damonem.

Pani Alicja opowiadała o swojej drodze twórczej, o pierwszych próbach malarskich, o uczestnictwie jako wolny słuchacz w zajęciach na wydziałach rzeźby i grafiki krakowskiej ASP oraz o inspiracji, jaką stanowi dla niej świat baśni i mitów. Jako że jednym z ulubionych tematów są dla pani Alicji psy i konie (i jest prawdziwą mistrzynią w malowaniu sierści oraz włosów), po części oficjalnej goście wernisażu mogli obejrzeć popis umiejętności malarskich psa Damona, wytrenowanego do operowania pędzlem na stacjonarnej sztaludze. Na koniec goście zostali uraczeni przez rodzinę p. Alicji domowym ciastem. Wystawa będzie czynna do końca czerwca (zwiedzanie po uzyskaniu klucza w sekretariacie). Serdecznie zapraszamy!"