7 nowotarska Nocy Muzeów - 20/21 maja 2017

Zapraszamy na 7 nowotarską Noc Muzeów. Przedstawiamy szczegółowy program czekających na Państwa atrakcji.

Program 7 nowotarskiej Nocy Muzeów 20/21 maja 2017 r.  godz.17.00 – 2.00.

• Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego (Rynek 1 – ratusz)

Noc Muzeum pod hasłem „Polskie Siły na Zachodzie w 75 rocznicę wyjścia Armii gen.  Władysława Andersa z ZSRR”.

O 17.00 – oficjalne rozpoczęcie 7 nowotarskiej Nocy Muzeów

W programie m.in. piknik edukacyjno-militarny oraz pokaz pojazdów i sprzętu wojskowego; kuratorskie zwiedzanie wystawy historycznej;

Godz. 0.10 - Pokaz filmu fabularnego   pt. „Wielka droga” (1946), reż.: Michał Waszyński, Vittorio Cottafavi. Zapomniana perła kinematografii polskiej. Film, który nigdy nie doczekał się premiery w Polsce.

Bezpłatne zwiedzanie wystaw:

Nowy Targ  na przełomie XIX i XX wieku – miasto którego już nie ma (nowotarskie rzemiosło cechowe, Wnętrze oficyny Drukarni Podhalańskiej)

„Obrazy, projekty, koronki – Mieczysław Szopiński” – wystawa czasowa

Muzeum czynne od 17.00 do 2.00

• Bursa Gimnazjalna (ul. Nadwodnia 5), Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej im. dr. Jana Bednarskiego pod wezwaniem św. Stanisława Kostki,

Godz. 18.00 -  wernisaż wystawy uczniów I L.O. im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu

Bursę można zwiedzać w godzinach od 17.00 do 22.00

• Sala Tradycji KS Podhale (ul. Parkowa 14), Stowarzyszenie „Dalej Podhale”,
    Godz. 19.00 - Premierowy pokaz  filmu o nowotarskich hokeistach, w godzinach od 17.00 do 23.00 – zwiedzanie wystaw w Sali Tradycji K.S. Podhale

• MCK „Sokół” Galeria BWA „ Jatki” (ul. Kościuszki 4)
    Godz. 20.00
    - wernisaż wystawy malarstwa Heleny Jacyno „Podróże w czasie i przestrzeni”

Zwiedzanie wystaw – od 17.00 do 24.00

• Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Sączu, filia w Nowym Targu (ul. Kr. Jadwigi 1 )
    godz. 21.00
    Otwarcie wystawy "Od wstępniaka do stopki czyli życie na łamach. Wydawnictwa prasowe od XIX do XXI w."

Biblioteka czynna od 17.00 do 24.00

• Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu, Urząd Miasta Nowy Targ (Ul. Krzywa 1)

Zwiedzanie Izby od 18.00 – 24.00