AcyMailing Module

Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kwietniowa Kulturalna Stolica Podhala

 

 

Nasze „polecenia kulturalne” rozpoczynamy już w dniu 1 kwietnia (sobota) Międzynarodowym Turniejem Tańca Towarzyskiego i Freestyle „Tatry Cup 2017” Dance Festival (Hala Gorce, al. Tysiąclecia 74). Będzie to okazja do podziwiania mistrzowskich par z polski i zagranicy oraz sporej grupy tańczących dzieci i młodzieży z Podhala. Szczególnie zapraszamy na godz. 18.00, gdzie mistrzowskie pary przy dźwiękach muzyki na żywo pokażą Państwu piękno tańca. Bilety: 20zł dorośli.

Z kolei 3 kwietnia (poniedziałek) zapraszamy na obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Warto poznać świat autyzmu i wykazać solidarność z osobami z autyzmem. W części porannej w godz. 9.00 – 13.00 odbędzie się program artystyczny dla szkół, niebieski happening przed budynkiem MOKu oraz warsztaty edukacyjne dla klas ze szkół podstawowych. W części popołudniowej dla widowni dorosłej w godz. 16.30 – 21.00 odbędą się wystąpienia specjalistów, wystąpienie Grupy Wsparcia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Autyzmem, a także na zakończenie seans filmowy. Wstęp wolny. Wszystkim polecamy w tym dniu ubrać się na niebiesko i tym drobnym gestem pokazać swoją solidarność z osobami z autyzmem.

Dla wszystkich którzy chcą poznać nasze lokalne talenty muzyczne i wokalne polecamy już XXX Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017” – eliminacje powiatu nowotarskiego, którego eliminacje powiatowe odbędą się w dniach 6 i 7 kwietnia (czwartek i piątek) w MOK (al. Tysiąclecia 37) – dzień pierwszy przesłuchania muzyczne, dzień drugi przesłuchania taneczne. Wstęp wolny. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

W kwietniu warto odwiedzać Galerie Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu, oddział MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Kościuszki 4), gdzie 7 kwietnia (piątek) odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby Wincentego Kućmy. Na wernisaż wstęp wolny, a w trakcie trwania wystawy: bilet ulgowy  - 1 zł; bilet - 2 zł. Wystawa potrwa do 6 maja.

Na nieprzeciętne wydarzenie filmowe zapraszamy do MOK (al. Tysiąclecia 37) w dniach 20 i 21 kwietnia (piątek i sobota) na godz. 19.00, gdzie odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych nagrodzonych w 10 edycji Festiwalu Grand Off. Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych 29 krajów świata. W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano niemal 4000 zgłoszeń, ze 124 krajów świata. O statuetki z 11 kategorii walczyło w tym roku 57 filmów. Grand OFF – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie.

Z kolei do Muzeum Podhalańskiego (Ratusz, Rynek 1) zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Poznać i zrozumieć. Czesi, Polacy, Słowacy, Węgrzy w Europie Środkowej. Patronat Honorowy: Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, dr hab. Adrienne Körmendy Konsul Generalny Węgier w Krakowie, Ivan Škorupa Konsul Generalny Republiki Słowacji w Krakowie.

Wszystkich lubiących teatr, tudzież działających w nieprofesjonalnych grupach teatralnych zapraszamy do udziału w 32. Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK – eliminacje powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego w dniach 25 i 26 kwietnia (wtorek i środa) w godz. 9.00 – 17.00 w MOKu (al. Tysiąclecia 37). Głównym organizatorom, MCK Sokół z Nowego Sącza, towarzyszy idea teatru jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania dzieci i młodzieży. Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi. Jednym z najważniejszych założeń imprezy jest zatem popularyzacja tego estetycznego zachowania poprzez stworzenie na poziomie lokalnym warunków do rozwoju nieprofesjonalnej twórczości dzieci i młodzieży.

Na koniec zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego (Ratusz, Rynek 1) na kolejne spotkanie w ramach cykl otwartych wykładów naukowych Klio  - ratuszowe debaty o przeszłości. 27 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 będzie można posłuchać ciekawego wykładu dr Agnieszki Partridge (Uniwersytet Jagielloński, Kraków) pt. „Sztuka czy propaganda. Artysta na polu chwały 1914-1918”. Wstęp wolny.