Jędrzej Bobowski - Plakaty

"W nowotarskim MOK już w najbliższy piątek będzie gościł Jędrzej Bobowski, artysta grafik, projektant plakatów. 30 z jego prac, w formacie 70 x 100 cm, będzie można obejrzeć na wystawie, otwieranej o 18.00 w głównym holu.

Autor ukończył Liceum Sztuk Plastycznych i studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskał w pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce w 1996 roku. Jest twórcą plakatów, serii wydawniczych oraz okładek i ilustracji książkowych. Projektuje znaki graficzne oraz szeroko rozumianą grafikę reklamową. Od 2003 do 2013 roku pracował jako asystent prof. Władysława Pluty

w pracowni Projektowania Graficznego i Liternictwa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w Krakowie.

Uczestnik i laureat szeregu konkursów i wystaw plakatu w  Polsce i zagranicą - w tym w: Czechach , Chinach , Japonii, Kanadzie, Niemczech , Słowenii, Rosji, USA, Włoszech i Węgrzech. Serdecznie zapraszamy!