WYSTAWA "OD WYSZEHRADU DO WYSZEHRADU"

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na wystawę pt. "OdWyszehradu do Wyszehradu" od 19 kwietnia w holu MOK, al. Tysiąclecia 37

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy historycznej pt. „Od Wyszehradu do Wyszehradu”. Ekspozycja złożona z kilkunastu odsłon jest wspólnym, zainicjowanym trzy lata temu, dziełem Grupy Wyszehradzkiej Archiwów. Prezentuje unikatowe, często wcześniej nieznane archiwalia, insygnia, dokumenty, zabytki kultury materialnej i piśmienniczej, które ujrzały światło dzienne przy okazji kwerendy związanej z przygotowaniem ekspozycji. Prezentacja doprowadzona jest aż do czasu upadkukomunizmu. O tym przedsięwzięciu opowiadała pani dr hab. Hanna Krajewska z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wystawa – w postaci praktycznych roll-upów, z opisem w pięciu językach, będzie pokazywana w parlamentach Polski, Węgier, Czech, Słowacji, objedzie także reprezentacyjne zamki państw Grupy Wyszehradzkiej. Wystawę można oglądać przez najbliższe 3 tygodnie w Miejskim Ośrodku Kultury w godzinach pracy instytucji.