AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

KONCERT HANNY BANASZAK Z ZESPOŁEM! Z OKAZJI "DNIA MATKI" I NIE TYLKO!

There are no translations available.

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora Koncert został odwołany!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT  HANNY BANASZAK Z ZESPOŁEM! Z OKAZJI "DNIA MATKI" I NIE TYLKO! do Miejskiego Ośrodka  Kultury w NOWYM TARGU  21.05.2016R. GODZ.19.00

HANNA BANASZAK

Pozornie wystarczą trzy słowa: "tajemnicza", "piękna", "genialna". Ale tak naprawdę bardzo trudno ją opisać, bo jest artystką wielowymiarową: piosenkarką, wokalistką jazzową, poetką, fotografką… Hanna Banaszak niechętnie wpuszcza obcych do swojego życia. Od kilkunastu lat nie udzieliła żadnego dłuższego wywiadu. Dla "Pani " zrobiła wyjątek! Zapraszamy na wspaniały wywiad do marcowego wydania "Pani"!

Hanna Banaszak potrafi znakomicie zinterpretować zarówno dobrą piosenkę literacką, jak i na poziomie światowym zaśpiewać klasykę czy jazz. Jej recitale przyciągają tłumy dawnych i nowych odbiorców. Choć artystka zastrzega, iż niechętnie wraca do starego repertuaru, czasem czyni to na specjalne życzenie publiczności. Najbardziej jednak skupia się na nowych odsłonach. O tym jakie one są świadczą wpisy gości i recenzje koncertowe na internetowej stronie Artystki. To jeden wielki entuzjazm i przejaw sporego zaskoczenia. Pani Hanna dba bowiem o rozwój, a także wartość, piękno i dramaturgię swoich recitali. Nie ma wątpliwości, iż jest to jedna z najwybitniejszych artystek polskich scen.

Hanna Banaszak często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku kariery Hanny Banaszak zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz etc... Nadal współpracuje z czołówką polskich twórców, należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan "Kanty" Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Artystka wystąpiła w kilku filmach, zrealizowała kilkanaście recitali telewizyjnych, w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Mówi o nich: "...nagrody i splendory, choć stanowią miłe łaskotanie próżności, mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest dla mnie czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubię sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania." Aleksander Bardini mawiał: "... chcę zostać przy mojej rzetelnej, głębokiej wdzięczności za to, co ona robi. Za co? Na przykład za wspaniałą polszczyznę, która tak bardzo przeszkadza niektórym ludziom w tym, by być współczesnym człowiekiem. Jej nie przeszkadza! Jest to królowa rubata, przy czym nigdy to nie wykracza poza granice dobrego smaku. Jestem jej wdzięczny za mój zachwyt nad tym, co bym nazwał gospodarką wdziękiem , a także za niebywały smak i takt w stosowaniu ozdobników muzycznych, które sama wymyśla i które stają się nie ozdobnikami samymi w sobie, tylko trwałą częścią muzycznej propozycji..." (fragment konferansjerki z recitalu w Łańcucie). Hanna Banaszak swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J.Brodskiego, W.Szymborskiej, J.Kaczmarskiego... Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina, Ellingtona...Ma również zainteresowania pozamuzyczne. Tomik wierszy, który wydała, jest zachwytem nad brzmieniem nazw polskich miasteczek, których zabawne znaczenia postanowiła ubrać w treści.

Wystawa fotografii, którą od kilku lat prezentuje w Polsce, jest opowieścią o podróży, która wypełnia większość jej życia.

Sama Artystka dodaje: „Wprost z zakamarków wnętrza wyznaję, iż jestem osobą skłonną do nadmiernej powagi. Codziennie się zastanawiam nad istotą życia, jakby to miało dla niego jakieś znaczenie. Poza tym uparcie szukam prawdy.

Jestem typem samotnika, ale też nie wyobrażam sobie żyć bez innych. Samotność jest mi potrzebna do skupienia, tworzenia i odpoczynku od hałasu świata. Jednak prędzej, czy później gna mnie do ludzi. Mam szczęście, że oni wciąż przy mnie trwają.

Kocham teatr, kino i naturę.

Od dziecka, intensywnie jeżdżę na rowerze.

Mam dwa domy. Jeden mały, statyczny - to ten, w którym jestem zameldowana, drugi ruchomy, ciekawy świata - to samochód. Spędzam w nim tyle czasu, że coraz częściej się zastanawiam, nad zainstalowaniem tam kuchni i łazienki.

Moją wielką radością i dumą jest córka Agata.

Nie znoszę, gdy mówi się o mnie „gwiazda"!

Muszę policzyć w myślach do dziesięciu, aby na taki "tytuł" nie zareagować.

Lubię ludzi, którzy w życiu pracują, walczą, nie poddają się i nie zawieszają swego wygodnictwa na plecach innych.

Nie chcę przejmować się krytyką. Raczej ćwiczę samoakceptację i to mi pozwala nie zwracać uwagi na negatywne opinie. Staram się rozróżniać dobro od zła i próbuję być coraz lepszym człowiekiem... ze skutkiem wciąż jednak marnym, a kiedyś podobno nawet śmiertelnym.

Pozdrawiam moją wspaniałą Publiczność i do zobaczenia na koncercie w Nowym Targu!

Hanna Banaszak

SPRZEDAŻ I REZERWACJE BILETÓW: MOK NOWY TARG TEL.18/ 266 32 41 ORAZ 608 587 192

CENA BILETU: 80 ZŁ, ULGOWE 70ZŁ, DWA OSTATNIE RZĘDY:60 ZŁ.