Pod niemieckimi łóżkami

There are no translations available.

Spektakl 7 marca o godz.18.30 będzie można obejrzeć w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Bilety w cenie 75zł ,rezerwacja: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it lub 18 266 21 32

Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

Występują: Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania, Tamara Arciuch