75 salon poezji „Sam cymes”

Tym razem 17 stycznia o godz. 11.00 w nowotarskim ratuszu salon poezji zaprasza na program „Sam cymes-piosenki żydowskie”

Koncert składający się z najpiękniejszych piosenek żydowskich, śpiewanych po polsku, ale także w języku jidysz. „Miasteczko Bełz”, „Rebeka”, „Cziribim”, „Baj mir bistu szejn”, „Tumbalalajka", „Mein jidisze Mame” to tylko niektóre tytuły, które można usłyszeć podczas programu. Przy fortepianie Adam Snopek.

Będzie zabawnie i sentymentalnie!

Galeria zdjęć

Beata Marczewska - wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, przez ponad 10 lat aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce. Wokalistka zespołu ZION, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”.

Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach.