Uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Galeria zdjęć

Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające 76. rocznicę wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września (wtorek).

Program

godz. 12.00 - Uroczysta Msza Święta w kościele Świętej Katarzyny w intencji Ojczyzny i Poległych

godz. 13.00 - Przemarsz pocztów sztandarowych pod ścianę „Pamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego” (Plac Kombatantów)
Hymn Polski w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej
Program słowno-muzyczny
„Dziś idę walczyć, Mamo”
Apel Pamięci
Złożenie kwiatów przez delegacje
Rota

godz.13.45 - Pokaz broni ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego im.Czesława Pajerskiego
(Ratusz, Rynek 1)

Wykład: Uzbrojenie Wojska Polskiego we wrześniu 1939 r. oraz prezentacja broni z okresu II Wojny Światowej używanej w walkach na Podhalu – Adam Jachymiak, mjr rez. Straży Granicznej. Broń została przekazana z wystawy o żołnierzach Armii Krajowej w Szkole Podstawowej nr 11 do zbiorów Miejskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie w 2012 r.