Lipcowa KSP

Kulturalna Stolica Podhala zaprasza w lipcu na koncerty, festiwal, dni fantastyki oraz na cykl wydarzeń związanych z akcją „Wakacje w Mieście”. Dla młodych widzów przygotowaliśmy cykl pokazów filmowych, warsztaty animacji, warsztaty robotyki, zajęcia taneczne, realizację filmu ,warsztaty konstrukcji balonów na ogrzane powietrze, zajęcia plastyczne. Wszystkim polecamy zaś następujące wydarzenia: na początek koncert gitarowy. Wykonawca koncertu Pier Luigi Corona urodził się w Rzymie i tam kształcił. Jako solista występował z wieloma orkiestrami, takimi jak Orkiestra RAI w Rzymie, Orkiestrą Filharmonii Udine, w Laboratorio Ensemble, orkiestrami w Treviso, Orkiestrą "F. Busoni " oraz Orkiestrą Radia i Telewizji w Tiranie. Występował w salach koncertowych włoskich i zagranicznych, między nimi w Nowym Jorku, Bostonie, Waszyngtonie, Buenos Aires, La Plata, Mar del Plata, Madrycie, Barcelonie, ​​Sewilli, Cordobie, Maladze, Huelva, Pradze, Brnie, Brukseli, Wiedniu, Klagenfurcie, Kolonii, Monako, Niemczech, Luksemburgu, Trypolisie, Nairobi, Cork (Irlandia), w Helsinkach. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie we Włoszech i za granicą, ostatnio został zaproszony do CIT Cork (Irlandia) i Akademii Sibeliusa w Helsinkach. Od 2004 roku jest solistą "Gorizia Guitar Orchestra".Nagrywa  dla RAI, BBC, niemieckiego Radio, Radio Koper, słoweńskiego Radia i Telewizji i albańskiego Radia i Telewizji.

Kolejny, 11 już półfinał, Małopolskiego Festiwalu Smaku na nowotarskim Rynku odbędzie się 12 lipca,  na przybyłych gości czekać będą regionalne i tradycyjne dania i potrawy. Przyjdźcie i zobaczcie Państwo jak w festiwalowej kuchni radzą sobie kucharze, blogerzy, a także samorządowcy. Każdy będzie mógł skosztować dań prosto z festiwalowej kuchni. Na zakupy i degustacje zapraszamy przez cały dzień. Start o godzinie 10.00. Propozycji kulinarnej towarzyszyć będą także atrakcje na festiwalowej scenie.

Zespół instrumentalny Diverssimento z Francji wystąpi 21 lipca w sali widowiskowej MOK.W programie  m.in.: Improvisation C. Voirin i S. Douillard, Choro  G. Boulestreau, Break of the day M. Brochet, Dans le son R. Matarasso i E. Hendrickx , I’m a stranger here Myself Kurt Weil.

W dniach 18-19 lipca 2015 odbędzie się 6 edycja Nowotarskich Dni Fantastyki! Zapraszamy na VI edycję Nowotarskich Dni Fantastyki, organizowanych przez Nowotarski Klub Fantastyki i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, przy wsparciu Rabczańskiego klubu fantastyki ,,Rabkon” oraz Zakopiańskiego Klubu Fantastyki. Tak jak wszystkie dotychczasowe, VI NDF odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. W ramach imprezy odbędą się różnorodne konkursy, turnieje gier planszowych i bitewnych, prelekcje tematyczne, pokazy i warsztaty. W programie znajdą się także, mające w Nowotarskim Klubie Fantastyki szczególną pozycję, larpy i jeepform-y, na czele z dużym larpem głównym, który odbędzie się na zakończenie pierwszego dnia imprezy. Nie zabraknie także games room-u oraz battle room-u, bez których trudno dziś sobie wyobrazić jakikolwiek konwent bądź festiwal fantastyki. Celem Nowotarskich Dni Fantastyki jest propagowanie fantastyki, kultury i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Impreza ma charakter otwarty - wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszam
Barbara Pachniowska, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu