AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

15 Jarmark Podhalański

There are no translations available.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

więcej szczegółów znajdziecie Państwo na OFICJALNEJ stronie Jarmarku Podhalańskiego pod adresem

www.jarmarkpodhalanski.nowytarg.pl

 


 

XV Jarmark Podhalański

21 sierpnia uroczysta parada zainauguruje odbywający się już po raz piętnasty w Nowym Targu Jarmark Podhalański. Rozpoznawalna w całym regionie plenerowa impreza będzie trwać do 23 sierpnia 2015 roku.
Jarmark Podhalański nawiązuje do tradycji nowotarskich jarmarków, które chlubnie zapisały się na kartach historii miasta. Jarmarki znaczącą rolę pełniły już od czasów Kazimierza Wielkiego. W dni targowe bowiem do historycznej stolicy Podhala ściągały zewsząd rzesze kupujących i sprzedających, pobudzając gospodarkę miasta i stając się zarazem impulsem do jego rozwoju. Jarmark nie był wyłącznie miejscem handlu, ale też znakomitą okazją do spotkań towarzyskich.
Rolę historii podkreślamy nieprzypadkowo. XV Jarmarkowi Podhalańskiemu towarzyszyć będzie atmosfera nawiązująca do tradycyjnych jarmarków, z mocno zaakcentowanymi góralskimi zwyczajami. Dzieje jarmarków przybliży inscenizacja historyczna, obszerna wystawa plenerowa oraz ekspozycje sprzętu używanego dawniej w gospodarstwach domowych i podczas pracy na roli. Przechadzając się pomiędzy straganami, będzie można podziwiać między innymi rzemiosło i sztukę ludową, przyjrzeć się pracującym rzemieślnikom, a nawet wziąć czynny udział w pokazach. Niezmiennie wspieramy twórców i rzemieślników, propagujemy autentyczne wyroby, dzięki czemu będzie można kupić między innymi starannie wykonane rękodzieła, elementy tradycyjnych ubiorów góralskich, a także skosztować miejscowych specjałów.
Warto także zaznaczyć, że Jarmark Podhalański to nie tylko impreza skierowana do dorosłych. Zwracając uwagę na aktywną formę spędzania czasu, dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne warsztaty, konkursy, zabawy i konkurencje sportowe.
Zgodnie z tradycją także w tym roku zaprezentują się lokalne zespoły folklorystyczne, a koncerty uznanych gwiazd muzyki rozrywkowej zgromadzą wielu entuzjastów.
Program Jarmarku Podhalańskiego staramy się komponować w ten sposób, by zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta odwiedzających. Mamy nadzieję, że dzięki swojej różnorodności XV Jarmark Podhalański będzie atrakcyjny zarówno dla turystów, jak
i mieszkańców regionu.
Zapraszamy do wzięcia udziału i wspierania wydarzeń towarzyszących jubileuszowemu XV Jarmarkowi Podhalańskiemu!

serdecznie zapraszają Organizatorzy