Obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2014

Zapraszamy na obchody Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2014 w dniu 5 grudnia (piątek) 2014r.. Najpierw o godz. 10.00 na sali widowiskowej MOK spotkanie z Naszą Siódemką Wspaniałych, czyli spotkanie z laureatami plebiscytu „Aktywny” z lat poprzednich oraz spektakl teatralny„Wybór", który przygotowali uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Nowym Targu. A następnie o godz. 17.00 w sali 44 w MOK zapraszamy na „Giełdę pytań, odpowiedzi i pomysłów”, czyli spotkanie osób działających w trzecim sektorze, ale też związkach, lokalnych oddziałach czy grupach nieformalnych ludzi aktywnych.

Plebiscyt „Aktywny” to plebiscyt na wolontariusza roku w Mieście Nowy Targ i powiecie nowotarskim. Najpierw organizacje zgłaszają swoich kandydatów, następnie Jury typuje 3-5 finalistów, by na koniec to Państwo głosując na poszczególne osoby/grupy wskazać laureata kolejnych lat. I tak laureatami zostali już: w 2007 Pan Piotr Augustyn, w 2008 Grupa wolontariuszy z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem, w 2009 Pani Maria Kopytek, w 2010 Pani Anna Tylka, w 2011 Państwo Maria i Józef Staszel, w 2012 Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, w 2013 Szkolny młodzieżowy wolontariat przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu.

Galeria zdjęć

Spektakl pt. "Wybór" został przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Kard. S. Wyszyńskiego w Nowym Targu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Fundacją im. Adama Worwy. Sztuka porusza problem samotności starszego człowieka i konfliktów panujących w rodzinie. Skłania do refleksji na temat trudnych wyborów, dokonywanych przez człowieka. Obsada: Mateusz Gruchacz, Zofia Masłowska, Agnieszka Obirek, Aleksandra Ostapczuk, Natalia Piątek, Jakub Urbański i Jan Walasik. Opiekunowie: Alicja Bryniarska, Ewa Kowal, Agata Haładyna.

"Giełda pytań, odpowiedzi i pomysłów" to spotkanie w formie panelu, którego celem jest konsolidowanie środowiska trzeciego sektora działającego na terenie Nowego Targu i okolic. Bo razem można więcej i skuteczniej działać. Spotkanie ma na celu również wymianę informacji dotyczących praktycznych problemów, z którymi spotykają się organizacje pozarządowe oraz wymianę doświadczeń w radzeniu sobie z nimi. Panel dyskusyjny może stać się również miejscem, w którym organizacje pozarządowe znajdą partnerów do wspólnych działań. To spotkanie odbędzie się dzięki współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu z Fundacją „Da Się”. Osoby chętne do wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Będziemy wdzięczni jeśli w zgłoszeniu umieszczą Państwo informacje o tym, jakie problemy, tematy chcieliby Państwo podjąć w czasie dyskusji. Spotkanie moderowane będzie przez przedstawicieli MOK i Fundacji "Da Się".