AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Koncertowe zakończenie Jarmarku Podhalańskiego

There are no translations available.

24 sierpnia (niedziela), czyli trzeci dzień Jarmarku Podhalańskiego to muzycznie…coś dla starszych i dla młodszych, czyli Niedziela łączy pokolenia. Wystąpią bowiem: Rudi Schuberth z zespołem Wały Jagiellońskie oraz wokaliści z programu „The Voice of Poland”: Marzena Ugorna, Jagoda Kret, Arek Kłusowski, Mateusz Grędziński i Kamil Bijoś. Zatem piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i satyryk ze znanymi („Córka rybaka”, "WARS wita was","Monika dziewczyna ratownika") i zupełnie nowymi utworami Wałów Jagiellońskich. A także „nasi” wokaliści, których dokonaniami emocjonowała się Polska publiczność przez kilka miesięcy. Wszyscy młodzi, wszyscy utalentowani, wszyscy z własnym pomysłem na muzykę, a choć to różne światy muzyczne to warto je zobaczyć i usłyszeć na nowotarskim Rynku.

Galeria zdjęć

Rudi Scuberth i Wały Jagiellońskie

Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat „Wały Jagiellońskie” powstał na początku 1977 roku. Stworzyła go grupa przyjaciół wspomagająca się na rozmaitych festiwalach studenckich. Oryginalna nazwa pochodzi od ulicy, przy której mieści się Klub Studentów Wybrzeża Żak – przez pewien czas siedziba grupy.

W maju 1978 roku Wały zdobyły główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (Grzegorz Bukała za piosenkę Wariacje na temat skrzypka Hercowicza), który otworzył im drogę do dalszej kariery estradowej. Pierwszy skład grupy tworzyli: Rudolf Schuberth, Grzegorz Bukała, Andrzej Pawlukiewicz, Adam Drąg, Stanisław Wawrykiewicz, Michał Jaczewski, Zbigniew Deinrych, Wojciech Laskowski, Michał Mołdawa, Paweł Tiunin. Czerwiec 1978 przyniósł zespołowi Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, zaś w sierpniu zaprezentował koncert, który towarzyszy festiwalowi w Sopocie. Rudi Schuberth jest także laureatem nagrody KFPP Opole ’80′ za najlepszą piosenkę kabaretową. Niepozbawione ironii teksty piosenek Wałów Jagiellońskich opisywały rzeczywistość czasów PRL-u. Stąd ogromna popularność utworów takich jak WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon. W 1989 roku działalność grupy została zawieszona. 21 czerwca 2001 roku odbył się wspominkowy koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku.

30 lipca 2008 r. Rudi Schuberth oficjalnie reaktywował zespół pod nazwą Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie. Jak do tego doszło?

Jak mówi Rudi Schuberth:
To wielka radość stanąć na scenie w otoczeniu przyjaciół i wykonać wspólnie burzę dźwięków, które składają się na znane i zupełnie świeże, nikomu nie prezentowane piosenki. Te nowe, obarczone są pewną niepewnością – oczekujemy, że powtórzą sukces poprzednich.

Spragnieni tej radości wracamy pod nazwą, która była naszym znakiem firmowym, hasłem i zawołaniem: WAŁY JAGIELLOŃSKIE. Ta nazwa to nasz największy kapitał i zarazem największy bagaż. Dla zrównoważenia dodaliśmy RUDI SCHUBERTH i tak powstała formacja: RUDI SCHUBERTH I WAŁY JAGIELLOŃSKIE, którą tworzą dzisiaj: Rudi Schuberth, Andrzej Pawlukiewicz, Zbyszek Seroka, Tadek Leśniak, Wojtek „Bober” Bobrowski, Artek Malik.

Do pewnych powrotów trzeba dorosnąć. Każdy z nas dorasta na swój sposób, pracując w różnych układach towarzysko-muzycznych, nabywając doświadczenia i świadomości. Pełni nadziei i optymizmu oczekujemy Waszych reakcji. Do zobaczenia na koncertach!

Skład:
Rudi Schuberth
Andrzej Pawlukiewicz
Zbyszek Seroka
Tadek Leśniak
Wojtek „Bober” Bobrowski
Artek Malik

Więcej:
https://pl-pl.facebook.com/pages/Rudi-Schuberth-i-Wa%C5%82y-Jagiello%C5%84skie/156391184376393
http://walyjagiellonskie.pl/

Wokaliści z The Voice of Poland

„Nasi” wokaliści to: Marzena Ugorna, Jagoda Kret, Aro Kłusowski, Mateusz Grędziński, i Kamil Bijoś.

Marzena Ugorna

 

Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania.
Otwarta, serdeczna, wiecznie uśmiechnięta. Bez swojej rodziny i przyjaciół nie rusza się na krok. "Przypadkowa" absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, nieprzypadkowa Stypendystka Ministra Kultury i wielokrotna laureatka „Szansy na sukces”. Półfinalistka III edycji The Voice of Poland.

Więcej:
https://www.facebook.com/ugorna.marzena?ref=ts&fref=ts

Jagoda Kret

Jagoda jest finalistką programu muzycznego „The Voice of Poland”. Dzięki programowi miała możliwość występowanie na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak, czy Ania Dąbrowska. Od dziecka fascynuje się muzyką, biorąc udział w licznych konkursach na terenie Podhala i nie tylko. W jej życiorysie może znaleźć wiele ciekawych wątków. W restauracji prowadzonej przez jej brata, miała możliwość supportowania takich gwiazd jak np. Czesław Mozil. Przygodę z teatrem rozpoczęła w 2011 roku. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do znanej aktorki - Doroty Zięciowskiej, rozwijając swoją kreatywność i sztukę improwizacji. Obecnie podjęła pracę nad własnym materiałem.

Więcej:
https://pl-pl.facebook.com/kret.jagoda

Mateusz Grędziński

 

Mateusz jest pozytywnie zakręconą osobą, która z chęcią podejmuje się nowych wyzwań! Studiuje ekonomię a odskocznią od liczb i codziennej rutyny jest dla niego muzyka- Mateusz gra na gitarze i śpiewa (dopiero od 2 lat!). Udział w programie The Voice of Poland to dla niego spełnienie marzeń. Mateusz ma zamiar fantastycznie się bawić i zarażać innych swoją pozytywną energią! Poza śpiewem i graniem jego zainteresowania skoncentrowane są na nowych technologiach, gadżetach i w niewielkim stopniu modzie. Prócz marzeń związanych z muzyką, od zawsze chciał należeć do grupy kabaretowej. Śpiewający ekonomista-kabareciarz? Dlaczego nie?!

https://pl-pl.facebook.com/gredzinski.mateusz

Kamil Bijoś

 

Kamil jest studentem wokalistyki jazzowej na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem zespołu "Trioaleta". Jego największym marzeniem jest pokazanie światu, że głos ludzki to instrument, unikatowy i niepowtarzalny, dlatego do tworzenia muzyki często wykorzystuje jedynie własne usta (i troszkę elektroniki :)). Powoli zagłębia się w tajniki beatboxu. Lubi improwizować, tak w muzyce jak i w życiu. Miły, pogodny, sympatyczny chłopak z masą poczucia humoru i jeszcze większą masą muzyki w sobie.

Więcej:
https://pl-pl.facebook.com/bijoskamil

Arek Kłusowski

 

Arek jest absolwentem szkoły muzyki rozrywkowej „Pro musica”, w klasie śpiewu solowego. Zagrał wiele koncertów w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem festiwalu "Eurokids" we Włoszech, "Kaunas Talent" na Litwie czy "Srebrna Jantra" w Bułgarii. Od 3 lat kieruje Rzeszowską Grupą Artystyczną, organizując koncerty, spektakle i produkcje muzyczne. Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu "Rzeszowskie Święto Wokalne". Niedawno wstąpił w szeregi wojska polskiego i tam zajmuje się wokalistyką. Jest pełen charyzmy. Uważa, że budzi skrajne emocje. Zawsze idzie pod prąd i ceni sobie swoją niezależność.

Więcej:
https://www.facebook.com/arek.klusowski.fc