Śladami Jana Pawła II

Z okazji Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II przygotowaliśmy unikalną na skalę światową wystawę fotografii trójwymiarowej pt. „Śladami Jana Pawła II”. Otwarcie nastąpi w Ratuszu, w dniu 17 czerwca (wtorek) o godz.17.00.wstęp wolny.

Śladami Jana Pawła II 3D, to wystawa inna niż wszystkie wystawy dotyczące Papieża Polaka. Zamiast wizerunku osoby Papieża Pielgrzyma, którą wszyscy doskonale znają, pokazujemy Państwu trójwymiarowe fotografie miejsc, które odwiedził Jan Paweł II w czasie pontyfikatu, a także te które są ściśle związane z Jego życiem. Jest tu zdjęcie instalacji pokazującej Jego portret z dzieciństwa przy kołysce, wnętrze kościoła w którym sprawował posługę jako wikariusz, sanktuaria Maryjne z południowej Polski, a także fotografie z Watykanu, gdzie w Bazylice św. Piotra spoczęły Jego szczątki.

Dzięki trójwymiarowej technice, którą zostały wykonane zdjęcia – zakładając okulary, możemy spojrzeć na te miejsca w zupełnie innym wymiarze i poczuć się jakbyśmy tam byli teraz. Dopełnieniem staje się trójwymiarowy portret woskowej figury Jana Pawła II znajdujący sie w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud w Berlinie. Błogosławiący nas Papież ma na sobie Mozzette (okrycie wierzchnie), dokładnie takie jak w dniu inauguracji pontyfikatu.

Na wystawę składa się 20 wielkoformatowych powiększeń (100 X 70 cm).