Licznik wizyt

Dzisiaj1.069
Wczoraj1.759
Ogółem3.038.186

„BAM-BAM” – spektakl dla najnajów teatru „Chrząszcz w trzcinie”

Spektakl „Bam–bam” to pierwsze przedstawienie najnajowe na naszym terenie.
Autorką zamysłu reżyserskiego i opiekunem artystycznym jest Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj w Warszawie, znawca i propagator nurtu najnajowego. Scenografia to pomysł Marty Skrockiej. Całość wyreżyserowali i realizują aktorzy: Katarzyna Pędzimąż i Cezary Skrocki, a muzykę na żywo tworzy Piotr Kolecki.
Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi.

Teatr najnajowy zajmuje od kilkunastu lat bardzo ważną pozycję w europejskim teatrze dziecięcym. W Polsce od pewnego czasu wiele teatrów z dużych ośrodków
kulturalnych może pochwalić się repertuarem wzbogaconym o takie spektakle.
„Najnajami” nazywa się w teatrze najmłodsze dzieci, od 1 do 4 lat, które
najprawdopodobniej mają styczność z teatrem po raz pierwszy. Spektakle
przygotowywane specjalnie dla nich mają zadanie inicjacji, delikatnego i bezpiecznego wprowadzenia dziecka w świat teatralnej umowności. Inna dramaturgia oddziałuje nie tylko na zmysł wzroku i słuchu, ale także na dotyk, zapach, nawet smak. Zanika wyraźna granica scena – widownia. Akcja jest dostosowana do możliwości i zainteresowań widzów. Spektakle najnajowe obserwują i odkrywają świat wraz z dzieckiem i na dziecięcych zasadach.

„Bam–bam”
czas trwania: 35 min + 15 min zabawy
bilety: 15 zł
dziecko z rodzicem 25 zł , następne dziecko 10 zł