AcyMailing Module

Banner
Banner

Patroni medialni

Banner
Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

14 Jarmark Podhalański

There are no translations available.

Szanowni Państwo

Na kolejną  14 już edycję Jarmarku Podhalańskiego  zapraszamy do Nowego Targu w dniach od 22 do 24 sierpnia 2014r. Impreza plenerowa, na którą co roku przybywają rzesze turystów odwiedzających region Podhala  ,swoje tradycje wiąże z jarmarkami, które to z woli króla Kazimierza Wielkiego odbywają się w Mieście od czasów średniowiecznych. Nowy Targ leżący na skrzyżowaniu szlaków handlowych czerpał z tego dobrodziejstwa oczywiste korzyści, dodatkowo rozwój handlu umożliwiały przywileje królewskie. Największym placem handlowym w Mieście był Rynek, choć zarówno dzisiaj jak i w XIX w. targowiska znajdowały się w różnych miejscach. Oprócz handlu i rolnictwa podstawą nowotarskiej gospodarki było rzemiosło . Wszystkie te elementy podczas Jarmarku Podhalańskiego stanowią główną oś imprezy.

Co roku  wśród licznych straganów z najrozmaitszymi produktami, swoje wyroby prezentują twórcy ludowi, rzemieślnicy, artyści. Jednym z unikatowych elementów imprezy  jest plenerowe Muzeum , w którym pokazujemy zabytkowe przedmioty codziennego użytku nowotarżan. Centralnym punktem rozległego terenu imprezy jest scena ,na której prezentują się zespoły regionalne z Polski i zaprzyjaźnionych miast europejskich, wieczorami zaś pojawiają się gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Plac imprezy podzielony jest  na strefy aktywności dla rodzin, kupujących, tych którzy szukają wrażeń sportowych, poszukują dobrej muzyki czy chcą zaczerpnąć inspiracji z podhalańskiego folkloru.

Mamy nadzieję, że w czasie  XIV Jarmarku Podhalańskiego będą Państwo z nami!

Barbara Pachniowska
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu