AcyMailing Module

Banner

Patroni medialni

Banner

Sponsorzy

Polecamy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Niedzielna Scena Muzyczna - XIII Jarmark Podhalański

There are no translations available.

Przedstawiamy niedzielną scenę muzyczną. Gramy z gwiazdami do samego końca. Tego dnia wystąpią: Orkiestra Św. Mikołaja i Mela Koteluk. Zapraszamy, koncerty jak zwykle bezpłatne.

Mela Koteluk

To utalentowana wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym młoda autorka o zaskakująco dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje. Bajkową narracją i przestrzennym brzmieniem instrumentów buduje wciągający klimat swoich piosenek. Świadomie romansuje w nich z estetyką dreampopu, łobuzersko puszczając oko do elektrycznych konwencji. Doświadczenie na scenie Mela zawdzięcza między innymi występom z Gabrielą Kulką i legendarną grupą Scorpions. Dziś odważnie wyrusza we własną podróż.

 

Zaczynała już w 2003 kiedy to zdobyła 2 miejsce VI edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. 8 maja 2012 wydała swoją pierwszą płytę pt. „Spadochron”. 25 kwietnia 2013 została laureatem Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut roku i Artysta roku.

 

Skład zespołu:
Mela Koteluk- śpiew, teksty
Miłosz Wośko- instrumenty klawiszowe, fortepian
Tomasz Krawczyk - gitary, ukulele
Kornel Jasiński - gitara basowa
Robert Rasz - perkusja, przeszkadzajki
Ola Chludek- chórek
+ gościnnie Wacław Zimpel- klarnet basowy

Orkiestra św. Mikołaja

Zespół od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe - mazanki, skandynawską nyckelharphę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś.

Repertuar zespołu ma szczególnie rozbudowaną strukturę melodyczną. Jest to muzyka wielopłaszczyznowa - często poszczególni muzycy snują opowieści jednocześnie i wchodzą w zaskakujące interakcje muzyczne. Frazy nawiązują do muzyki tradycyjnej z różnych stron świata, jak i do muzyki współczesnej. Utwory tworzą często kolaż zlepiony z tematów piosenek, oparty na transowych, unisonowych riffach. Czasem zaś wątki instrumentalne rozbiegają się w różnych kierunkach i w bardzo samodzielny sposób wypełniają ramy aranżacji.

Skład zespołu:
Anna Bielak - skrzypce, śpiew
Agnieszka Kołczewska - bębny, instrumenty perkusyjne, śpiew
Justyna Kazek – wiolonczela
Bogdan Bracha - śpiew, skrzypce, fujarki, instr. Stroikowe
Marcin Skrzypek - gitara, mandolina, koboz, cymbały, bębenki, śpiew