Reklama

AcyMailing Module

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Aktualności

Pożegnanie Lata

Autor: Gabriel Wolski /

GALERIA ZDJĘĆ

 

Już w najbliższą niedzielę 3 września zapraszamy na nowotarski Rynek na Pożegnanie Lata w godz.10.00-14.00.

 

Więcej...

 

Narodowe Czytanie w Nowym Targu

Autor: Gabriel Wolski /

Już w niedzielę 3 września o godz. 12.00 na scenie nowotarskiego Rynku odbędzie się wspólne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie.

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tej edycji to właśnie Wesele Wyspiańskiego zebrało najwięcej głosów, pokonując tym samym  Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, Pamiątki Soplicy Henryka Rzewuskiego i Bieniowskiego Juliusza Słowackiego .

 

Więcej...

 

Szkoła i Klub Tańca Towarzyskiego "HART"

Autor: Gabriel Wolski /

 

Szkoła i Klub Tańca Towarzyskiego "HART" - prowadzący działalność w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu , al.Tysiąclecia uprzejmie zaprasza na nowy Kurs Tańca Towarzyskiego dla Seniorów, Dorosłych i Młodzieży. Zajęcia dla początkujących rozpoczynamy 13 września o godz.20:15. W przypadku dużej różnicy wieku można rozdzielić grupę, lub ustalić inny termin. W programie tańce standardowe i latynoamerykańskie. Cały czas prowadzone są jednocześnie zajęcia w Klubie Tanecznym, oraz lekcje indywidualne i lekcje dla par weselnych w zakresie pierwszego tańca. Dodatkowe informacje - Leszek Kusiak - 601-456-394

 

Nowotarski wrzesień / 78. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

Autor: Gabriel Wolski /

 

 

 

Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowego Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 78. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ. Uczcijmy razem pamięć poległych.

 

Więcej...

 

17. Jarmark Podhalański w prasie

Autor: Gabriel Wolski /

 

Zapraszamy na przegląd artykułów naszych partnerów medialnych  17. Jarmarku Podhalańskiego

 

Więcej...

 

Spotkanie z autorami oraz promocja książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”

Autor: Gabriel Wolski /

 

W dniu 30 sierpnia (środa) o godz.15.30 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na spotkanie z autorami: botanikiem prof. dr. hab. Ludwikiem Freyem i poetą Andrzejem Dziedziną Wiwerem; oraz promocję książki „Zielnik Pieniński wierszem i prozą pisany”. Książka kończy się indiańskim aforyzmem: "kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy". Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki w bardzo promocyjnej cenie.

 

Więcej...

 

75 Rocznica Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego

Autor: Gabriel Wolski /

Nowotarska część obchodów rozpocznie się w środę 30. sierpnia, o godz. 19.00, w Miejskim Ośrodku Kultury, wystawą „Nowotarscy Żydzi”, ze zbiorów Muzeum Podhalańskiego oraz osób prywatnych. Po jej otwarciu „Śwarni” zapraszają na program słowno-muzyczny „Pamięć o tych, którzy żyli z nami”, wieczór zakończy koncert muzyki żydowskiej zespołu „Klezmer Trio”.

 

Więcej...

 

Pracownia Interdyscyplinarna - Odkrywamy i oswajamy sztukę współczesną

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5 lat - 8 lat) na warsztaty artystyczno - eduakacyjne odzwierciedlające interdyscyplinarny charakter współczesnej sztuki. Zajęcia artystyczne i zabawy edukacyjne wykraczające poza ścisłe ramy dyscyplin artystycznych pozwolą dzieciom nie tylko rozwijać zdolności artystyczne i wyobraźnię, ale również nauczą twórczego myślenia i działania, rozwiązywania problemów, współpracy z innymi. Każde dziecko jest indywidualnością, a naszym celem jest dostrzeżenie jego predyspozycji i rozbudzanie motywacji. Poprzez zabawę i sztukę poznamy inne kultury i otaczający nas świat. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 września (wtorek) o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnego działania i doświadczania sztuki współczesnej. Zapisy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, tel. 18 266 21 32, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. GALERIA ZDJĘĆ

 

Kulturalna Stolica Podhala / Wrzesień 2017

Autor: Gabriel Wolski /

Wrzesień to czas bolesnych rocznic. Najpierw zapraszamy na Obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, które rozpoczniemy 1 września (piątek) o godz.10.30 Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Poległych w Kościele Św. Katarzyny w Nowym Targu (ul. Kościelna 1), by później po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych spotkać się na pl. Kombatantów i upamiętnić wybuch Wojny poprzez: Apel Poległych, złożenie kwiatów przez delegacje, odśpiewanie Hymnu i Roty oraz krótki program artystyczny przygotowany przez Studio Piosenki „Septyma”.

 

Więcej...

 

17. Jarmark Podhalański – Nowy Targ 18-20 sierpnia. Zapraszamy!

 

PIERWSZY DZIEŃ 17. JARMARKU PODHALAŃSKIEGO (GALERIA ZDJĘĆ)

DRUGI DZIEŃ 17. JARMARKU PODHALAŃSKIEGO (GALERIA ZDJĘĆ)

TRZECI DZIEŃ 17. JARMARKU PODHALAŃSKIEGO (GALERIA ZDJĘĆ)

MÓWIĄ O NAS (GALERIE ZDJĘĆ)

 

 

BEDNAREK, ZESPÓŁ DŻEM SYMFONICZNIE z 44 osobową orkiestrą to największe gwiazdy tegorocznego Jarmarku. Dodatkowo blisko 80 twórców, rzemieślników i rękodzielników oraz ponad 60 handlowców zadba o to, by zdobyć starannie wykonane rękodzieła, pohandlować, a także skosztować miejscowych, i nie tylko, specjałów.

Zapraszamy także na występy Orkiestry Obligato z Polskimi Przebojami Opole (sobota, godz.19.00), spotkanie z piosenkami Jana Kiepury (niedziela, godz.14.30), smaczne wielkie gotowanie kurczaka (niedziela, godz.12.00-16.00), koncert hip-hop Drużyny Mistrzów (niedziela, godz.17.00), czy nocną plenerową dyskotekę z soboty na niedzielę, turniej plażowej piłki siatkowej na płycie Rynku (niedziela, od godz.10.00) oraz Strefę rodzinną na pl. Słowackiego (codziennie, godz.14.00-19.00).

Zapraszamy do wzięcia udziału i wspierania wydarzeń towarzyszących 17. Jarmarkowi Podhalańskiemu!

 

Więcej...

 

Strona 9 z 199