Reklama

AcyMailing Module

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Aktualności

Wiosenna Bajka w Tatrach

Autor: Gabriel Wolski /

Zapraszamy Państwa na kolejną edycję Wiosennej Baji w Tatrach na której wystapią: Chór Dziecięcy VARĖNĖ, Dziecięco-młodzieżowe Studio Tańca Ludowego "Suvartukas", Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Tarškutis", Studio Piosenki „Septyma”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Śwarni”, Zespoły taneczne „Party-tura” i „Partytura-Fun”, Zgłoszenia dla klas szkolnych: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,  tel. 18 266 21


 

TALENTY MAŁOPOLSKI 2018 WYNIKI

Autor: Gabriel Wolski /

TALENTY MAŁOPOLSKI-2018-PROTOKÓŁ

z posiedzenia obrad jury eliminacji Powiatu Nowotarskiego XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018, który odbył się w Nowym Targu z dnia 11 kwietnia 2018r.

 

Więcej...

 

PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. Dzisiaj Gruzja

Autor: Gabriel Wolski /

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza już w najbliższy wtorek, 10 kwietnia 2018, na premierę kinową filmu dokumentalnego w reżyserii Macieja Grabysy i Wojciecha Jachymiaka, pt. "Przyjaźń w cieniu Kremla. Dzisiaj Gruzja".

Program towarzyszący premierze filmu:
8.41 Złożenie kwiatów pod krzyżem Katyńskim w 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 8 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
16.00 Masz Św. w Kaplicy na Kowańcu z mini-sympozjum poświęconym tworzeniu Parafii MB Anielskiej w czasie Stanu Wojennego
19.00 Premiera filmu „PRZYJAŹŃ W CIENIU KREMLA. Dzisiaj Gruzja”
20.00 Dyskusja z udziałem autorów i bohaterów filmu moderowana przez Jadwigę Chmielewską

 

Więcej...

 

Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu

Autor: Gabriel Wolski /

 

Co polecamy dla Państwa w kwietniu? Rozpoczynamy już 6 kwietnia (piątek) o 12.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) Festiwalem filmowym Booktrailer Film Festival 2018. To I polska edycja tego Festiwalu (początki we Włoszech sięgają roku 2007), którego organizacji podjęło się II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tą właśnie lekturę. Bardzo szczytna idea, bardzo pomysłowe i kreatywne krótkie filmy przygotowywane przez młodzież. Zapraszamy filmowo. Wstęp wolny.

Więcej...

 

TALENTY MAŁOPOLSKI 2018

Autor: Gabriel Wolski /

Przedstawiamy Państwu listę uczestników.  FORMY MUZYCZNE 11 kwietnia 2018r.(środa) od godziny 9-19 / FORMY TANECZNE 12 kwietnia 2018r. (czwartek) od godziny 14-17. Etap drugi: finał wojewódzki w Dobczycach. Trzeci etap Festiwalu stanowią koncerty laureatów.

Listy uczestników do pobrania:

LISTA - FORMY MUZYCZNE

LISTA - FORMY TANECZNE

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2018

Autor: Gabriel Wolski /

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu to bardzo wiele wydarzeń od bezpłatnych wykładów i konsultacji ze specjalistami poprzez akcje społeczne i występy artystyczne dzieci, młodzieży i gwiazd sceny teatralnej i muzycznej. Patronat honorowy nad obchodami objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego.

 

 

Więcej...

 

Wielkanocne warsztaty ceramiki dla dzieci

Autor: Gabriel Wolski /

W dniu 22 marca (czwartek) w godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy dzieci z klas I-III szkół podstawowych na „Wielkanocne warsztaty ceramiki”. Zajęcia poprowadzi Aneta Zięba z Pracowni Ceramiki Zięba. Koszt 15zł/os. Uwaga ilość miejsc ograniczona – zgłoszenia klas Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 18 266 21 32.

Prace dzieci po szkliwieniu oraz wypaleniu w piecu będą do odbioru w terminie 27-29 marca.

 

"Przyszedł mężczyzna do kobiety"

Autor: Gabriel Wolski /

Anna Wojton i Waldemar Obłoza na deskach sceny MOK.

Zapraszamy 14 kwietnia 2018 roku, godz. 18.00. Bilety: normalny - 60 zł, ulgowy - 55 zł

> TUTAJ KUPISZ BILET ONLINE <

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Zlotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora - zwykłą a zarazem niezwykłą, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną... jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby. Pozornie inni, nie pasujący do siebie, ale jakże podobni w poszukiwaniu prawdziwego uczucia. Czy im się uda? Czy przypadkowa znajomość przerodzi się w coś więcej a jedno spotkanie będzie początkiem nowego, prawdziwego związku? Sztuka nie daje oczywistych odpowiedzi, ale daje nadzieję i pozostawia nas z wiarą, że na miłość nigdy nie jest za późno.

 

TALENTY MAŁOPOLSKI 2018

Autor: Gabriel Wolski /

 

Festiwal ma formułę konkursu. Adresowany jest do dzieci i młodzieży. Wyłonienie laureatów „Talentów Małopolski” odbywa się drogą dwuetapową: etap pierwszy: eliminacje powiatowe Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu.  FORMY MUZYCZNE 11 kwietnia 2018r.(środa) od godziny 9-19 / FORMY TANECZNE 12 kwietnia 2018r.(czwartek) od godziny 14-17. Etap drugi: finał wojewódzki w Dobczycach. Trzeci etap Festiwalu stanowią koncerty laureatów.

formularze do pobrania:

KARTA ZGŁOSZENIA - FORMY MUZYCZNE /   KARTA ZGŁOSZENIA - FORMY TANECZNE /    REGULAMIN KONKURSU

 

KULTURALNA STOLICA PODHALA - MARZEC 2018

Autor: Gabriel Wolski /

 

W marcu jak w garncu…także w kulturze, czyli tym razem polecamy Państwu bardzo różne wydarzenia kulturalne.

 

 

 

Więcej...

 

Strona 4 z 204