Reklama

AcyMailing Module

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Aktualności

Cykl otwartych spotkań historycznych w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego serdecznie zaprasza na cykl otwartych wykładów historycznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez znanych i cenionych historyków oraz badaczy dziejów najnowszych. Wykłady odbywać się będą na przełomie września i października w piątki w godzinach przedpołudniowych w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu. Cykl spotkań jest jednym z zadań realizowanych w ramach Programu edukacyjno-naukowego pod hasłem "Zaginione Legiony Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu z lat 1914-1923", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Każdy z uczestników, który weźmie udział w całym cyklu otrzyma okolicznościowe zaświadczenie. Podczas wykładów, będzie możliwość obejrzenia wystawy historycznej pt. "Generał Józef Haller i jego podhalańscy żołnierze" a także odbyć spacer historyczny po Nowym Targu i miejscach związanych z I wojną światową. Udział w zaplanowanych wykładach jest bezpłatny. Cykl spotkań kończył się będzie testem historycznym a jego laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz publikacje. Dodatkowych informacji udziela koordynator programu Robert Kowalski tel. 502 418 742.

 

Więcej...

 

41. Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej

 

Jak każdej jesieni, w tym roku również organizujemy w MOK Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Już po raz 41. zachęcamy Twórców Amatorów - malujących, rysujących i tworzących grafiki lub kolaże, do prezentacji swych dzieł w ramach Konkursu ATP. Na Państwa prace czekamy w MOK do 13. października, w godz. 8.00 - 14.00. Prace będą oceniane przez jury złożone z plastyka profesjonalisty, plastyka amatora oraz przedstawiciela innej dziedziny sztuki, niż plastyka. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej we wtorek, 21. listopada, o godz. 18.00 w holu głównym Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wszelkie informacje o konkursie udziela kurator - Anna Gostkiewicz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 18 266 21 32. Serdecznie zapraszamy! REGULAMIN I KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ TUTAJ

 

"Bogusław Morka zaprasza na koncert z okazji dnia niepodległości - Ziarna pamięci"

Autor: Gabriel Wolski /

W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje). Serdecznie zapraszamy 10 listopada (piątek) o godz. 18.00 do Miejskiego Ośrodka Kulturyw Nowym Targu. Bilety 50 zł.

 

 

Więcej...

 

Koncerty Czwartkowe w Patio odwołane

Drodzy Państwo z przykrością informujemy, że dwa najbliższe koncerty z serii "Muzyczne Czwartki w Patio" w dniach 19 i 26 października nie odbędą się. Przepraszamy.

 

Forum Edukacji Kulturowej SYNAPSY 2017

Małopolski Instytut Kultury w Krakowie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Forum Edukacji Kulturowej SYNAPSY 2017, które odbędzie się 15 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu.

Nasze forum stanowi okazję do spotkania osób, które czują potrzebę działania na rzecz dzieci i młodzieży: nauczycieli i animatorów kultury, pedagogów, artystów, aktywistów społecznych, liderów kultury.

Forum to doskonała sposobność do wymiany doświadczeń, umiejętności, a także nawiązania współpracy z innymi instytucjami i kolektywami zainteresowanymi tworzeniem aktywnej sieci wsparcia dla rozwoju edukacji kulturowej. Spotkajmy się w Nowym Targu! Połączmy siły!

Więcej...

 

Narodowe Święto Niepodległości

Autor: Gabriel Wolski /

Burmistrz Miasta Nowego Targu, Starosta Powiatu Nowotarskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Narodowe Święto Niepodległości w dniach 10 - 11 listopada 2017r.

 

 

 

Więcej...

 

Wspomnienie ks. prof. Józefa Tischnera

Autor: Gabriel Wolski /

Już jutro 14 listopada (wtorek) o godz.18.00 Związek Podhalan Oddział Nowy Targ zaprasza do izby regionalnej w MOKu (al.Tysiąclecia 37) na Posiady poświęcone charyzmatycznemu księdzu, filozofowi i góralowi Józefowi Tischnerowi. Wspominać będą Wojciech Bonowicz i przyjaciele. Wstęp wolny

 

 

 

 

 

Nauka gry na pianinie

Autor: Gabriel Wolski /

 

 

A może ktoś chce nauczyć się grać na pianinie? Na spotkanie organizacyjne zapraszamy już 21 września (czwartek) o godz.16.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

 

 

91 Salon Poezji pt. "Cicho Sza"

Autor: Gabriel Wolski /

 

Zapraszamy po przerwie wakacyjnej na 91. Salon Poezji, który odbędzie się 24 września 2017 godz. 11.00, w sali reprezentacyjnej nowotarskiego Ratusza.

Tytuł Salonu - „Cicho sza”, wystąpią Agnieszka Rosner-Zawilińska i Edward Zawiliński.

 

Projekt "Małe Miasto" w MOK

Autor: Gabriel Wolski /

RELACJA FILMOWA

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

 


W związku z realizacją projektu edukacyjnego "Małe Miasto" w ciągu najbliższego tygodnia 18-22 września (poniedziałek-piątek) w godz.8.00-14.00 korzystanie z budynku MOK-u będzie dostępne tylko dla uczestników projektu. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Strona 4 z 196