Reklama

AcyMailing Module

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Aktualności

Cyrkowy dzień dziecka 2019

Autor: Gabriel Wolski /

 

 

Burmistrz Miasta Nowy Targ wraz z Organizatorami zapraszają wszystkie dzieci na Dzień Dziecka, 1 czerwca (sobota) do Parku Miejskiego, gdzie czeka sporo atrakcji i zabawy dla mniejszych i większych. W razie niepogody zapraszamy tego dnia do budynku MOK przy al. Tysiąclecia. Z wielu atrakcji będzie można skorzystać również na Miejskiej Pływalni oraz Strzelnicy Sportowej LOK.

 

Więcej...

 

Wernisaż wystawy czasowej "Teraz polska książka dla dzieci" w Muzeum Drukarstwa

Autor: Wiktoria Kowalczyk-Szlaga /

Miejski Ośrodek Kultury - Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie we współpracy z Wydawnictwami: Adamada, Znak Emotikon, Latarnik, Zielona Sowa, Druga Noga, Muchomor, Tashka, Czerwony Konik, Dwie Siostry serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy czasowej "Teraz polska książka dla dzieci" z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 5 czerwca (środa) o godzinie 12.00 w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, ul. Jana III Sobieskiego 4. Zachęcamy do odwiedzenia nas i zapoznania się z najlepszymi polskimi twórcami i ilustratorami książek dla dzieci. Będą nowości, książki artystyczne, ale też klasyka literatury dziecięcej.

 

O Canada - Spotkania z kulturą Kanady

Autor: Gabriel Wolski /

 

 

Przedstawiamy plakat i szczegółowy program imprezy "O Canada - Spotkania z kulturą Kanady", która już w dniach 29-31 maja (środa – piątek) w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Rozpoczniemy ucztą kulinarną: tarty, szarlotka kanadyjska oraz klopsy z żurawiną i zapiekanka z ziemniaków. Nie zabraknie też oczywiście pancakes z syropem klonowym. Szykujemy też prawdziwą ucztę kinową z takimi nazwiskami reżyserów jak Xavier Dolan, czy Denis Villeneuve.

 

 

Więcej...

 

9. NOC MUZEUM W NOWYM TARGU

Autor: Gabriel Wolski /

9. NOC MUZEUM W NOWYM TARGU pod hasłem  „Na koniu i pancerzu w służbie Rzeczypospolitej”. 18 MAJA 2019 r. (sobota)

 

 

Więcej...

 

obchody jubileuszu 40. Rocznicy Wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Stolicy Podhala

Autor: Gabriel Wolski /

 

 

Grzegorz Watycha Burmistrz Nowego Targu oraz Ks.Prałat Stanisław Strojek Dziekan Dekanatu Nowotarskiego mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody jubileuszu 40. Rocznicy Wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Stolicy Podhala.

 

 

Więcej...

 

34. Bajdurek - UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD

Autor: Gabriel Wolski /

Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i prezentacje nagrodzonych spektakli: Kiedyś było jakoś fajnie –Grupa Teatralna RUMCAJSY - Sz. P. w Cichem oraz Najpiękniejszy Dar – Grupa Teatralna KROKUSY – Sz. P. w Podszklu. Sala widowiskowa MOKu. 22 maja 2019 godz.11.00

 

 

 

Straż Pożarna w obiektywnie - wystawa fotografii

Autor: Gabriel Wolski /

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii Michała Adamowskiego pt. Straż pożarna w obiektywie. 22 maja 2019 o godz. 17.00

 

 

Więcej...

 

Majowa Kulturalna Stolica Podhala

Autor: Gabriel Wolski /

Rozpoczynamy 3 maja (piątek) oficjalnymi Obchodami 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. O godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza Św. z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce” w ogrodach Kościoła Św. Katarzyny (ul. Kościelna). Następie przemaszerujemy wraz z Miejską Orkiestrą Dętą, delegacjami i pocztami sztandarowymi na Rynek pod Ratusz. Tam odbędą się okolicznościowe wystąpienia i złożenie kwiatów pod Tablicą Pamiątkową. Na koniec zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego na wernisaż wystawy „Koń a sprawa Polska. W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Więcej...

 

O Canada !

Autor: Gabriel Wolski /

Po kilkuletniej przerwie powracamy z wydarzeniem, które miało już kilkanaście edycji – „Spotkaniami z kulturą…”. Najnowsza edycja „O Canada! Spotkania z kulturą Kanady” odbędzie się w dniach 29-31 maja w nowotarskim MOKu. Nie zabraknie spotkań podróżniczych, kuchni z Kanady, warsztatów dla najmłodszych i oczywiście ciekawych filmów, często do zobaczenia tylko podczas „Spotkań…”. Rozdamy także kilkadziesiąt książek autorów kanadyjskich, tudzież o Kanadzie dla naszych gości. Wstęp wolny/na filmy bilet 5zł. Szczegółowy program już wkrótce.

 

109 Salon Poezji w Nowym Targu

Autor: Gabriel Wolski /

 

Serdecznie zapraszamy na majowy 109 Salon Poezji w Nowym Targu. W podróż  po poezji K.I. Gałczyńskiego zabiorą nas Maja Barełkowska-Cyrwus i Piotr Cyrwus.  26 maja 2019, godz. 11.00. / Ratusz Rynek 1 / wstep wolny

 

 

 

Strona 3 z 220