Reklama

AcyMailing Module

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Patroni medialni

Reklama
Reklama

Sponsorzy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Aktualności

Archeologia gór – międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Podhalańskim

Autor: Gabriel Wolski /

Od piątku 13 października w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu będzie można wysłuchać szeregu niezwykle interesujących wykładów i prezentacji wybitnych archeologów oraz historyków z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Wszystko to za sprawą organizowanej w stolicy Podhala Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt.   „Archeologia Gór. In Memoriam Profesor Andrzej Żaki”.

 

 

Więcej...

 

Przebój sezonu - spektakt

Autor: Gabriel Wolski /

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. Przebój sezonu. 20 października 2017 o godz. 18.00 - Miejski Ośrodek Kultury przy Al. Tysiąclecia 37 w Nowym Targu. Bilety w cenie 70 zł dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury lub on-line: "kupbilecik" ew. "biletyna".

Obsada aktorska spektaklu: Małgorzata Lewińska, Małgorzata Potocka, Maciej Damięcki i Andrzej Beya Zaborski


 

Więcej...

 

Nowotarski Tydzień Bliskości

Autor: Gabriel Wolski /

Miejski Ośrodek Kultury, Spółdzielczy Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zapraszają rodziców z dziećmi do udziału w Nowotarskim Tygodniu Bliskości.

 

Więcej...

 

"Nikt nie idzie sam do Nieba"

Autor: Gabriel Wolski /

Mawiał św. Brat Albert. W roku albertyńskim chcielibyśmy uczcić pamięć Świętego Artysty wystawą prac plastycznych i wydawnictw związanych z jego osobą. Zgromadzimy na niej prace dzieci, plastyków amatorów z Laboratorium Sztuki oraz plastyków profesjonalnych. Wystawę otwieramy już w nabliższy piątek w głównym holu MOK, o godz. 11.00.  Podczas wernisażu przyznamy nagrody w konkursie plastycznym dla uczniów podstawówek i porozmawiamy z o. Tadeuszem - albertynem z Kalatówek. Obejrzymy również ediudę filmową "Ro(c)k Alberta"- zapis happeningu przeprowadzonego przez Juliana Klamerusa z Laboratorium Sztuki. Serdecznie zapraszamy!"

 

Małopolski Festiwal Smaku w Nowym Targu

Autor: Gabriel Wolski /

Piąta odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku pod hasłem „Smak Kontrolowany” w Nowym Targu to ostatnia szansa, aby tej jesieni rozsmakować się w regionalnych małopolskich specjałach i wyśmienitych daniach przyrządzonych na bazie regionalnych produktów. Na wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę, 1 października, odwiedzą nowotarski rynek będzie czekać moc kulinarnych wrażeń i atrakcji. W programie: pokazy najlepszych szefów kuchni, degustacje, zabawy, konkursy z nagrodami i kino plenerowe. Start imprezy punktualnie o 12.00.

 

Więcej...

 

Gimnastyka artystyczna w MOK Nowy Targ

Autor: Gabriel Wolski /

Szczegółowa rozpiska zajęć dla każdej grupy

 

Więcej...

 

Muzyczne Czwartki, czyli koncerty w MOK

 

Kolejna edycja Muzycznych Czwartków już od października. Będziemy spotykać się w każdy czwartek o godz.20.00, a zapowiada się wyjątkowo „międzynarodowo” – zagrają dla nas kolejno 5, 12, 19 i 26 października: Už jsme doma

/progressive rock, post punk, Teplice, Czechy/, Jarząbek-Jurkiewcz /piosenki Jaromira Nohavicy, Lublin, Polska/, Zośka C-dur /szanty, Kraków, Polska/, Gogodzy Ganski /hucul folk, klezmer, reagge, ska, Iwanofrankowsk, Ukraina/. Bilety tylko 10zł.

 

Więcej...

 

Cykl otwartych spotkań historycznych w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu

Muzeum Podhalańskie im. Cz. Pajerskiego serdecznie zaprasza na cykl otwartych wykładów historycznych skierowanych do uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez znanych i cenionych historyków oraz badaczy dziejów najnowszych. Wykłady odbywać się będą na przełomie września i października w piątki w godzinach przedpołudniowych w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu. Cykl spotkań jest jednym z zadań realizowanych w ramach Programu edukacyjno-naukowego pod hasłem "Zaginione Legiony Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu z lat 1914-1923", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Każdy z uczestników, który weźmie udział w całym cyklu otrzyma okolicznościowe zaświadczenie. Podczas wykładów, będzie możliwość obejrzenia wystawy historycznej pt. "Generał Józef Haller i jego podhalańscy żołnierze" a także odbyć spacer historyczny po Nowym Targu i miejscach związanych z I wojną światową. Udział w zaplanowanych wykładach jest bezpłatny. Cykl spotkań kończył się będzie testem historycznym a jego laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz publikacje. Dodatkowych informacji udziela koordynator programu Robert Kowalski tel. 502 418 742.

 

Więcej...

 

41. Konkursu Amatorskiej Twórczości Plastycznej

 

Jak każdej jesieni, w tym roku również organizujemy w MOK Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej. Już po raz 41. zachęcamy Twórców Amatorów - malujących, rysujących i tworzących grafiki lub kolaże, do prezentacji swych dzieł w ramach Konkursu ATP. Na Państwa prace czekamy w MOK do 13. października, w godz. 8.00 - 14.00. Prace będą oceniane przez jury złożone z plastyka profesjonalisty, plastyka amatora oraz przedstawiciela innej dziedziny sztuki, niż plastyka. Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej we wtorek, 21. listopada, o godz. 18.00 w holu głównym Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wszelkie informacje o konkursie udziela kurator - Anna Gostkiewicz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 18 266 21 32. Serdecznie zapraszamy! REGULAMIN I KARTĘ ZGŁOSZENIA MOŻNA POBRAĆ TUTAJ

 

"Bogusław Morka zaprasza na koncert z okazji dnia niepodległości - Ziarna pamięci"

Autor: Gabriel Wolski /

W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje). Serdecznie zapraszamy 10 listopada (piątek) o godz. 18.00 do Miejskiego Ośrodka Kulturyw Nowym Targu. Bilety 50 zł.

 

 

Więcej...

 

Strona 19 z 212